FORGOT YOUR DETAILS?

Italia STARTUP VISA

SEE MORE

Ініціатива Італійського уряду по залученню інноваційних підприємців з усього світу.

Стартуйте свою інноваційну компанію в Італії і насолоджуйтеся нашим законом про стартапи!

Що таке Італійська Стартап Віза?

З 2012 року Італія запровадила новаторський закон про Стартапи для стимулу створення і розвитку інноваційних стартапів.

В результаті такої діяльності, Італія стане центром для міжнародних інвестицій і таланту.

Стратегія

Це важлива стратегія для стимулювання сталого зростання, технологічного розвитку та зайнятості, особливо для молоді. Така практика сприятиме формуванню нової культури підприємництва, заохочення більшої соціальної мобільності і введення більше інновацій в італійську бізнес-екосистему.

Політика

Політика Italia Startup Visa забезпечує процес, який включає певні вигоди, в тому числі надійні податкові пільги на посівні та венчурні інвестиції, новаторські закони про crowdfunding, зменшує тяганини, надає державні гарантії за банківськими кредитами.

Результат

Це кроки, щоб зробити Італію лідером в області інноваційного підприємництва, а також можливість для перспективних людей, в тому числі для українських талантів, які мають можливість заснувати інноваційні стартапи в Італії.

Frequently Asked Questions

F.A.Q.

Будь-які громадяни не з країн ЄС, які мають хорошу бізнес-ідею, незалежно від віку, статі чи інших речей.

Бізнес-модель, комп'ютер з підключенням до Інтернету (навіть ISDN буде добре) і фінансовий ресурс розміром в 50000 євро для Вашого інноваційного стартапу.

Програма є відкритою, тож у  будь який момент можна подати заявку!

Ні, присутність в Італії не є потрібною.

Заявки розглядає Технічна комісія від Міністерства Економічного Розвитку Італії, в яку входять експерти різних індустрій та екосистеми стартапів.

Серед них 5 ассоціацій:

 • Ассоціація Приватного Капіталу та Прямих Інвестицій Італії (AIFI);
 • Ассоціація Науки та Технологічних Парків Італії (APSTI);
 • Італійська Ассоціація Бізнес Ангелів (IBAN);
 • Нетворк використання наукових досліджень Італії (NETVAL);
 • Італійська Ассоціація Інкубаторів та Наукових Бізнес Планів (PNICube).

Комісія переглядає чи надіслана бізнес модель відповідає вимогам щодо Інноваційних Стартапів (фокус на технологічну інновацію, R&D та/або інтеллектуальну власність), що детальніше  описано в статті 25 Закону Італії 221/2012 (Про Інноваційні Стартапи), а також чи має кандидат необхідні фінансові ресурси.

Ми виділяємо в основному інноваційні стартапи, тому що наша ціль не будь які і не всі нові компанії, а ті, чия діяльність тісно пов'язана з інноваціями та новими технологіями. Ми не ставимо обмеження щодо віку підприємців, напрямку стартапу та регіону Італії, до якого планується переїзд.

Майбутня компанія має відповідати критеріям Інноваційних Стартапів згідно Закону Італії 179/2012: компанія має бути зареєстрована з обмеженою відповідальністью або кооператив під Італійським законодавством та росташована в Італії або будь якій країні ЄС, якщо є представництво в Італії.

Щодо статусу  "Інноваційний Стартап", то він зберігається 5 років, але лише за наступних умов: якщо компанія не стає акціонерним товариством, якщо річна виручка не перевищує 5 мільйонів євро і якщо не розподіляються дивіденди.

Окрім цього, для статусу "Інноваційний Стартап" Ваша компанія повинна:

 • займатись виключно або переважно інноваційними технологіями;
 • не має бути заснована як об'єднання чи роз’єднання існуючих компаній, як продаж частини або цілої існуючої компанії;

Також, компанія повинна дотримуватись хоча б однієї з цих додаткових умов:

 • вкладати не менше 15% від витрат в розвиток (R&D);
 • мати не менше 1/3 частини команди PhD та аспірантів докторських наук; або людей, які працювали в наукових проектах не менше 3-х років; або 2/3 команди повинні мати магістерську освіту;
 • бути власником ліцензій, патенту, індустріальних прав або власником оригінального софта реєстрованово в Італійській Компанії Авторів, Società Italiana degli Autori ed Editori (SIAE).

Італійський закон про Стартапи надає широкий спектр інструментів, які допомагають підприємцям запускати свою інноваційну компанію та включає наступні нюанси:

Ні бюрократії!

 • інноваційні стартапи можуть реєструватися безкоштовно,  а збори для бюрократичних процедур, такі як надання річного фінансого звіту - відсутні.

Гнучкий закон щодо  працевлаштування поширений на весь життєвий цикл стартапу:

 • нефіксована оплата залежить від результатів компанії;
 • працівники та консультанти можуть бути нагороджені equity компанії, які не оподатковуються до зростання капіталу;
 • надійні податкові пільги на інвестиції в стартапи;
 • можливість отримувати фінансування через портали crowdfounding в обмін за equity (Італія - перша країна в світі, яка це дозволила);
 • безкоштовна публічна гарантія на банківські кредити, які покривають до 80% потрібної суми;
 • підтримка від Італійського Торгового Агенства (ICE) у випадку, якщо інноваційнний стартап бажає працювати на міжнародному ринку;
 • механізм "fail-fast" для допомоги підприємцям швидко перейти до наступного стартапу в разі, якщо щось піде не так.

Процес займає не більше 30 днів від дати надсилання повної документації.

Дивись нижче 10 причин, чому Італія саме та країна, де варто починати свій стартап!

“Сертифіковані інкубатори” -  це компанії, які хостять стартапи та підтримують бізнес ідеї, що мають потенціал для великої економічної віддачі, проте не готові до великого інвестування. Для отримання сертифікації, інкубатори повинні дотримуватись певних вимог (визначені законом Міністерства Італії від 22/02/2013), наприклад,  мати відповідні приміщення, обладнання, технічну і управлінську структуру керівництва з визнаними компетентностями. Окрім того, інкубатори повинні співпрацювати з університетами, центрами розробки, публічними організаціями та фінансовими партнерами. Важливо, щоб сертифіковані інкубатори мали досвід в підтримці інноваційних стартапів.

Крім обладнаного місця, де компанії можуть розвивати свій бізнес, сертифіковані інкубатори надають інноваційним стартапам технічну, коммерційну, юридичну та управлінську підтримку. На додаток, сертифіковані інкубатори можуть надавати свою цінну мережу зв'язків з університетами, центрами розробки, публічних організацій та фінансових партнерів.

10 причин, чому Італія саме та країна, де варто починати свій стартап!

Італія відома в світі завдяки мистецтву, культурі, творчості та якості виробництва. Існують фонди, які підтримують виключно продукцію "made in Italy". Італія об'єднала разом промисловість, культуру та лайфстайл не тільки в індустріях дизайну, високоякістної моди, їжі, але й саме художнє вираження у всіх його формах. Показово, що в доповіді KPMG нещодавно виявилось, що "Made in Italy" є третім найбільш відомим брендом у світі. Запускаючи свій стартап в Італії, Ви будете мати можливість використовувати наші найзнаменитіші сектори індустрії, підвищити цінність вашої продукції і розширити свій бізнес.

Італія славиться великою мережею високоякісних університетів (300,000 випускників в рік), а також наукових та технопарків. Згідно OECD, Італійські науковці мають один з найбільших показників продуктивності в світі. Водночас, університети та центри розробки тісно пов'язані з індустріями. Співпраця між навчальними закладамм, центрами R&D міжнадорних компаній та місцевих індустріальних кластерів надає побічні ефекти, якими легко може скористатись Ваш стартап. Варто не забувати, що порівняно з іншини глобальними інноваційними хабами, Італійські таланти доступні за розумні кошти.

Італія друга країна в Європі по виробництву та п’ята в світі. Хребет Італійського виробництва заснований на кластерах малих та середніх бізнесах, розширених на усіх індустріях від високоякісної шкіряної продукції до аерокосмічної, від одягу до медицини, від агро до індустріальної автоматизації. Якщо Ваш бізнес має справу з виробництвом, тоді може покластись на широку, гнучку мережу малого та середнього підприємництва, який може надати високоякісних та недорогих постачальників в усіх галузях. Дізнайтесь як просто розвивати стартап в Італії з обмеженими інвестиціями, оскільки виробнича інфраструктура вже доступна з конкурентними цінами.

Італія на першому місці по кількості світових пам'яток UNESCO. Цей безмежний артистичний, історичний та культурний капітал завжди надихав креативних людей та інноваторів з усього світу.  Незважаючи на свою цінність, це величезне багатство в значній мірі недовикористовується і являє собою сектор з чудовим бізнес-потенціалом. Якщо Ваш стартап працює в галузі мистецтва, культури чи туризму, базуючись в Італії - Ви отримуєте величезний мультиплікативний ефект.

Італія є перехрестям, стратегічно розташованим в самому центрі Середземного моря і являє собою головну магістраль, що зв'язує Південну Європу з Північною та Центральною Європою на суші (Італія займає 2-не місце по дорожніх мережах доріг в ЄС та 5-те місце по залізничних мережах, окрім цього є другою європейською країною для морських перевезень). Італія являє собою шлюз для 500 мільйонів споживачів у всіх країнах Європейського Союзу і для 270 мільйонів в Північній Африці і на Близькому Сході. Нові торгові угоди ЄС з декількома країнами, на даний час в стадії переговорів, наприклад, угода TTIP зі Сполученими Штатами збільшить можливості як для бізнесу в Італії, як і для розвитку Вашого стартапу.

Корпорації, бізнес-ангели та венчурні капітали, що інвестують в італійські інноваційні стартапи можуть скористатися 2ої кращої податкової дисципліни з надання допомоги в Європейському Союзі. Крім цього, Ваш стартап може залучити капітал в обмін на акції через спеціалізовані інтернет-портали, під егідою солідної правової бази: фактично, Італія була першою країною в світі, яка ввела на законодавчому рівні crowdfunding for equity.

Життя в Італії однозначно привабливе. Італійська кухня, яка є найвідомішою та імітованою в світі не потребує представлення. Задумайтесь, що Італія - це країна, яка займає 2-ге місце в усьому світі для очікуваної тривалості життя при народженні. Додайте історичний шарм, який виділяють усі міста Італії, а також захоплюючі краєвиди, до яких можна швидко дістатися на машині або на швидкісному поїзді з будь якої точки країни. Засніжені вершини, прекрасні озера і родючі долини на півночі; пагорби, вкриті виноградниками і оливковими деревами в центрі; вічне сонце, вулкани і унікальні острова з захоплюючими дух пляжами на півдні: чи може бути краще робоче середовище для Вас і вашої команди?!

Політика італійського уряду для стартапів ввела гнучкий закон про працю від 6 до 36 місяців тимчасових контрактів, які можна застосувати для всього життєвого циклу стартапу (до 4-х років). Крім того, стартапи мають можливість представити винагороди, пов’язані з результатами і винагороджувати працівників чи зовнішніх консультантів акціями та працювати за equity. В кінці є 35% податкових пільг для найму висококваліфікованих кадрів безстроковими контрактами. Коли ви наймаєте розробника вартістю 50000 євро на рік, то уряд буде платити 17500 податків за Вас за перший рік! Непогано, а?

1,5 трлн євро ВВП Італії надає ії є 10-те місце серед країн ОЕСD і 4-те серед країн Європи. Економіка в значній мірі експортно-орієнтованих з рангом СОТ на 9-те місце в світовій торгівлі. Відкрити компанію в Італії - означає мати доступ до великого внутрішнього ринку з 60 мільйонами жителів, а також унікальний ноу-хау в експорті. З десятками мільйонів користувачів Інтернету, Італія пропонує незліченні можливості для підприємств, що працюють в стратегічних секторах, таких як логістика, інформаційні технології, природничі науки, cleantech і туризм.

Останні італійські уряди стали дуже серйозно ставиться до покращення бізнес-клімату країни, і як результат Італія почала залучати значні інвестиції. Протягом останніх двох років високотехнологічні підприємства та інноваційні стартапи є пріоритетними в програмі міністерства економічного розвитку Італії. Це точно вдалий час для інвестицій в Італії, щоб задіяти унікальні можливості, яка Італія Вам пропонує..

OK Factory Coworking Lviv
20, Zelena Str.

79005 - Lviv - Ukraine

+38 063 021 1340 - ciao@coworking.lviv.ua

Italia Startup Visa by OKFactory Coworking
TOP